Dota 2

Dota 2


Obecná pravidla

Základní pravidla


Hraje se captains draft – single elimination
Kvalifikace – best of one
Finále – best of three

Do turnaje se může přihlásit pouze celý tým.
Tým je složený z 5 hráčů s možností 6. člena – kouče. Ten se účastní pouze po dobu draftovací fáze, poté opouští místnost/ hru.

Tým může mít jednoho náhradního hráče – stand-in. Ten může zastoupit aktuálního hráče pouze mezi jednotlivými hrami, nikoliv během už rozehrané hry.

Jeden hráč je zvolený jako kapitán. Je zodpovědný za draftování a případnou komunikaci s rozhodčím.

Každý tým má právo na 10min pauzu během zápasu – může ji rozdělit libovolně. V momentě, kdy součet pauz jednoho týmu přesáhne dobu 10 minut, je druhý tým oprávněn hru odpauzovat a pokračovat ve hraní.

Hra končí v momentě, kdy je zničen jeden z trůnů a objeví se závěrečná tabulka se skóre, dříve ne. Výjimka pokud kapitán napíše GG a nezruší ho do desíti vteřin, v tu chvíli tým zápas vzdává. Pokud se ozve GG od někoho jiného než kapitána, je to považováno za tilting – viz Obecná pravidla.

Začátek hry


Hodem mincí se určí, který tým má výhodu výběru strany či prvního picku.

Každý hráč je zodpovědný za stav svého herního klienta. Před začátkem každé hry se všichni hráči ujistí, že je jejich klient up-to-date.

Pokud má jeden z týmů zpoždění delší než 5 minut, neozývá se a nejeví o zápas zájem, kontumačně prohrává. Pokud zájem projeví a chybí mu třeba jen poslední hráč, je tato doba prodloužena na 10 minut, pokud ani potom není připraven hrát, bude zápas kontumován, popř. bude tým penalizován.

Kromě hráčů může být v lobby jedině admin a komentátoři. Tzn. pokud nikdo z uvedených není u zápasu napsaný, bude v lobby jen 10 hráčů – žádní kamarádi, žádní manageři, žádní neoficiální streameři.

Přihlášené týmy


  • Agressive Sharks of Massive Disrespect – tommassino, Kakaobitte, F100wy, Diabetic doggos, Bestius
  • Epicenter Team – West1ce, av+, qarasique, F1R5T, FullDark007
  • Luck Is No Excuse – Wejry, Markos, __tuko_, SweEny, MR.kondom.bring.me.a.dream
  • steven.seagal – L4co, 573v0, Xvi, Angeronyx, Stepanek :-*
  • FBoT – Chunik, master drummer, Posix, CZf1Rst, Lishak

V případě nesrovnalostí nás kontaktujte do 13. 2. 2018 23:59 na emailu sherna@siliconhill.cz